ASERTYWNOŚĆ W PRACY BIUROWEJ

Czym jest tak naprawdę asertywność ??? Asertywność – to zdolność i umiejętność wyrażania własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw. Jest to umiejętność, która nie powinna szkodzić, ani sobie, a tym bardziej innym. Najważniejszą zasadą w asertywności jest: „ Nie rób drugiemu, co Tobie niemile”.

Bycie asertywnym pomaga nie tylko w życiu codziennym, ale również i w pracy. Dzięki nabyciu umiejętności tej cechy potrafimy nie tylko uwierzyć w siebie, ale bezkonfliktowo wchodzić w relacje interpersonalne. Taka postawa sprzyja, że ludzie dzięki temu mogą stać się bardziej otwarci, wiarygodni i silni. (Ciekawe szkolenie asertywność w Warszawie).

Asertywność pomaga w pracy unikać konfliktów w relacjach z innymi. Jest to ważna cecha, kiedy podejmujemy istotne decyzje lub negocjujemy z trudnymi klientami. To sprawia, że mamy satysfakcję i sile mocy do realizowania naszych celów. Wzrasta nasza pewność siebie, dobre, poprawne stosunki z innymi, zadowolenie z siebie oraz szacunek do innych.
Aby być asertywnym należy spełnić odpowiednie kroki takie jak:

  • być pewnym siebie
  • wyrażać zdanie tak, aby nie szkodzić innym i sobie
  • umieć wyrażać swoje emocje
  • unikać konfliktów
  • być pozytywnie nastawionym do siebie i innych
  • posiadać szacunek do innych

1 komentarz do wpisu “ASERTYWNOŚĆ W PRACY BIUROWEJ”

  1. Asertywność pomaga w pracy unikać konfliktów w relacjach z innymi. Jest to ważna cecha, kiedy podejmujemy istotne decyzje lub negocjujemy z trudnymi klientami. To sprawia, że mamy satysfakcję i sile mocy do realizowania naszych celów. Wzrasta nasza pewność siebie, dobre, poprawne stosunki z innymi, zadowolenie z siebie oraz szacunek do innych.Aby być asertywnym należy spełnić odpowiednie kroki takie jak:
    +1

Możliwość komentowania jest wyłączona.