Drama w szkoleniach

Improwizacja jest formą sztuki scenicznej, w której grupa aktorów odgrywa przed publicznością serię bardziej lub mniej powiązanych ze sobą scen, które w 100% tworzone są na oczach widzów. Każdy padający z ust improwizatorów tekst, powstająca fabuła, postacie i ich wzajemne relacje, wymyślane są na poczekaniu, bez przygotowania i jakiegokolwiek wcześniejszego umówienia. Wymaga to nie lada wyobraźni i kreatywności, czyli umiejętności niezbędnych w codziennej pracy trenera lub coacha.
Na szczęście umiejętność improwizacji można wytrenować. Bardzo pomocne przy tym treningu jest szkolenie dramy u doświadczonego trenera. W takim szkoleniu zdobywasz praktyczne umiejętności. Korzyści jest znacznie więcej. Wzmacniasz kompetencje trenerskie w obszarze wykorzystania dramy w budowaniu i prowadzeniu szkoleń oraz pracy z grupą, potrafisz projektować i prowadzić szkolenia w oparciu o techniki dramowe, zwiększasz pewność siebie, elastyczność i otwartość w pracy z grupą, a także atrakcyjność  i skuteczność prowadzonych szkoleń, poznajesz nowe metody na pracę z oporem i trudnymi sytuacjami szkoleniowymi oraz jesteś w stanie dostosować techniki dramowe i ćwiczenia do celu zajęć i potrzeb grupy.
Na szkoleniu poruszane są takie tematy, jak: drama jako metoda szkoleniowa, techniki teatru improwizacji w programach szkoleniowych, praca z oporem, trudne tematy i kryzysowe sytuacje na szkoleniu czy testowanie własnych narzędzi i programów z wykorzystaniem dramy.
W Polsce niewiele prowadzonych jest szkoleń z obszaru dramy i improwizacji, więc osoby, które odbyły taki trening stają się automatycznie niezwykle atrakcyjne na rynku pracy.