Zarządzanie stresem

Sposób, w jaki postrzegamy stres, bywa równie ważny, jak sposób w jaki sobie z nim radzimy. Zmień perspektywę i zamiast koncentrować się na eliminowaniu codziennych presji, skup uwagę na tym, jak je postrzegasz. Na szkoleniu dostaniesz to, czego potrzebujesz. Konkretnie i praktycznie. Trenerzy skoncentrowani są na rozwiązywaniu realnych problemów. Przykłady wzięte z życia, ćwiczenia, które utrwalają nową wiedzę, wsparcie dla Twojego rozwoju. Tylko skuteczne narzędzia. Unikalna metodologia Planu Działań Wdrożeniowych i system double loop pomoże Ci zrealizować swoje cele po szkoleniu – wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.
Wśród korzyści ze szkolenia można wymienić: naukę skutecznego i długotrwałego zarządzania stresem, zwiększenie swojej odporności psychicznej i  dobrostanu psychicznego, zmobilizowanie własnego potencjału w walce ze stresem, zwiększenie kontroli nad emocjami, zrozumienie mechanizmów powstawania stresu i skutków jego kumulacji, pokonanie presji w życiu zawodowym.
Na szkoleniu poruszysz tematy, takie jak: stres jako czynnik zaburzający równowagę psychofizyczną, indywidualny styl funkcjonowania w stresie, zachowanie i emocje jako reakcja na stres, techniki redukowania napięcia stresowego.
Traktowanie trudnych okoliczności jako okazji do nauki, a nie zamknięcia się w sobie jest kwestią wyboru. Kiedy zapytamy się: „Czego mogę się z tego nauczyć?” zamiast „Dlaczego ja”, przekształcamy wyzwanie na własną korzyść.
W zarządzaniu stresem stawia się duży nacisk na eliminowanie jego źródła, modyfikowanie sposobu reakcji ludzi na sytuacje stresowe oraz na zminimalizowanie kosztów stresu. Działania te zapewniają, że poprawa stanu emocjonalnego jednostki usprawni funkcjonowanie całej organizacji.